Uudised välismaalt

Uued tähelaevad X-Wing seerias.

Populaarse Star Wars saaga põhjal loodud X-Wing lauamängus on nüüdseks teada viienda laiendite „lainega“ saabuvad miniatuurid. Esimeseks neist on mässuliste YT-2400 – sobilik laev näiteks salakaubavedajatele, palgamõrtsukatele või teistele sellistele tegelastele, kes oskavad hinnata korraliku tulejõuga „transpordilaeva“ voorust. Kuigi algselt oligi see mudel peamiselt kaubavedamiseks mõeldud – ruumi on seal ju piisavalt – siis enamasti kulub see ruum ikkagi võimsamate relvasüsteemide või täiendavate mootorite peale.

Teiseks laiendiks on Impeeriumi käsutuses olev VT-49 Decimator, mida peetakse üheks mässuliste seas enim kardetud sõjalaevaks. See raskerelvastusega varustatud monstrum on ühtlasi üheks mõõtudelt suurimaks X-Wing Standard Play seerias, mille tulemusena mõjub ta mängulaual tõeliselt hirmu (või siis aukartust) äratavalt.

Täismahus uudis koos täpsema kirjeldusega on saadaval FFG lehelt.

The Lord of the Rings: Khazad-Dum Nightmare Packs

The Lord of the Rings: Card Game esimeses deluxe-laiendis Khazad-Dum asusid kangelased seiklusrikkale ning ohtusid tulvile teekonnale läbi Moria kaevanduste. Kadunud päkapikk Balini otsingud viisid neid kaugele baasmängust tuttavatest paikadest, sattudes hoopis orke, goblineid ja koopatrolle täis süngesse maailma, saatjaks halb aimdus millestki veelgi suuremast ja kurjemast kui miski millega nad siiani kohtunud olid…

Khazad-Dum Nightmare Packi abil on nüüd kõigil huvilistel võimalik need seiklused uuesti läbi proovida. Laiend sisaldab 60 kaarti – 20 iga seikluse/stsenaariumi kohta – ning nagu nimest eeldada võib, ei tee need kaardid seiklejate elu teps mitte kergemaks.

Laiendis on nii uusi ja surmavaid encounter-kaarte kui ka stsenaariumipõhiseid lisareegleid, mis ühelt poolt lisavad keerukuse taset, teisalt aga muudavad läbivat teemat veelgi detailsemaks, tuues aga mõnikord ka ootamatu süžeekäänu. Tulemuseks on seega olukord, kus vanad strateegiad ning taktikad ei pruugi enam ootamatult toimida ja kui sa piisavalt kähku end ümber ei häälesta, kohtud peagi oma hukatusega… nagu Nightmare Mode‘ile kohane.

Täismahus uudis koos täpsema kirjeldusega on saadaval FFG lehelt.

Small World 2.5

Heaks uudiseks kõigile Small Worldi fännidele on, et selle lauamängu digitaalsele versioonile Small World 2 on valmis saanud suur versiooniuuendus. Uuendusega kaasneb mitmesuguseid põnevaid võimalusi, nagu uus ja ühtne avaruum reaalajas suhtlemise, ühendunud mängijate nimekirja, saadaval olevate mängude ja muu põnevaga; uued Single-/Multi-session mängud; rohkem edetabeleid, rohkem statistikat, rohkem kõike!

Small World 2 on saadaval iPadile, Androidi seadmetele kui läbi Steami PC/Mac/Linux keskkondadele – seega on praegu sobiv hetk seda kas endale soetada või olemasolevale rakendusele versiooniuuendus teha.

Täismahus uudis koos täpsema kirjeldusega on saadaval Days Of Wondersi blogist.

Twilight Struggle digitaalkujul

GMT on teada andnud, et sõlmis arendusfirmaga Playdek kokkuleppe Twilight Struggle’ist digitaalse versiooni loomiseks. Tegemist saaks olema mänguga, mis toimiks kõigil peamistel platvormidel (PC, Mac, Linux, iOS, Android) ning digimäng saaks sisaldama täiendavat sisu, võrreldes lauamänguga. Tõsi, vähemalt hetkeinfo kohaselt oleks see lisand saadaval vaid mängu Kickstarteris toetajaile – sest GMT soovib seda projekti rahastada just läbi ühisrahastuse.

Mängu eeldatavaks valmimisajaks on hetkel 2015 veebruar, rohkem infot saab GMT lehelt.

Lugeja haarab kivi: