Ajakiri VP – milleks ja kuhu?

Tere!

Sinu ees on esimese eestikeelse lauamänguajakirja VP esimene number. Juhhaidii!

Mul on hea meel tõdeda, et viimase 4-5 aasta jooksul on siinne lauamängukultuur teinud nii kvaliteedilt kui kvantiteedilt suure arengusammu ja laias laastus saame end pidada juba võrdväärseteks paljude Euroopa riikidega. Julgen aga väita, et temaatilist eestikeelset infot eksisteerib jätkuvalt suhteliselt vähe – ning see sai ka üheks VP loomise põhjuseks.

Teiseks – ja mitte vähemolulisemaks – oleks kõikvõimalike temaatiliste ürituste ja sündmuste kohta info vahendamine. Kusagil toimub lauamängulaager, keegi tutvustab oma uut mängu või algab kohe-varsti hoopis mõni lahe turniir – mida laiemale ringile see info kohale jõuab, seda kasulikum see on nii igale üritusele eraldi kui ka kogu Eesti lauamängumaastikule tervikuna. Kuna me aga ise kõikjale toimuvat kajastama ei pruugi jõuda, on vp@2d6.ee alati valmis vihjeid, kommentaare, arvustusi, sessioonikirjeldusi, kroonikaid, reportaaže ja igasugu muid kaastöid vastu võtma.

VP kolmandaks suunaks oleks aga tutvustada siinsetele lauamänguritele (lähi)välismaal toimuvaid lauamänguüritusi. Kuna nii meie tööd, hobid kui ka rollid viivad aeg-ajalt omapärastesse kohtadesse kohtuma huvitavate inimestega, siis pole midagi selle vastu, et neid kogemusi ka teistega jagada. Algust teeme sellega juba käesolevas numbris, kus viskame põgusalt pilgu peale Inglismaa suurimale lauamängumessile.

Head lugemist!

Aigar Alaveer

Lugeja haarab kivi: