Viimase hetke lauamängusoovitused

Pole just suur saladus, et enim lauamänge ostetakse just enne jõule – sest on ju tegemist igati mõnusa kingiga, mis saajale loodetavasti palju mängurõõmu tekitab. Poodide laieneval mänguvalikul on aga ka üks negatiivne külg – nimelt võib sedavõrd suur mängude hulk ostja pigem segadusse viia. Valiku lihtsustamiseks otsustasimegi kokku panna väikese spikri kõigile neile, kel veel jõulukink ostmata, kuid plaanis midagi mängude maagilisest maailmast soetada. Et aga soovituslik nimekiri poleks vaid toimetuse maitse järgi koostatud, siis palusime hoopis poodidel endil soovitada viite mängu enda valikust (koos väikese selgitusega) – ja siin need on!

 

Brain Games’i lauamängupoed:

“Nõiutud torn” (Enchanted Tower) – natukene seiklust, meeldejätmist ja maagiat sisaldav mäng, mis on sobilik lastele alates 5. eluaastast. Tegemist on 2013. aastal Kinderspiel des Jahres auhinna võitnud mänguga, detsembris erihinnaga 21,75€ (tavahind 29€). On mõnus valik lastele, kes teevad esimest tutvust lauamängudega.

 

“Statues” on uus seltskonnamäng, kus mängijad kehastuvad kujudeks ning üks mängijatest püüab ära arvata, keda või mida mängijad kujutavad. Võid kohata enda ees näiteks siili, kaheksajalga, krabi ja tigu või hoopis Frankensteini,  libahunti, Draculat ja jetit. Mäng on eestistatud ning äratundmise ja kehastamise rõõmu jagub kõigile. Hind 15€

 

 

“Om Nom Nom” – kindlasti ei saa mööda vaadata Eesti autori mängust. Sobilik valik nii peremänguks kui seltskonnamänguks. Söö või sind süüakse ära! Mõnikord võib muidugi ka vedada ning hunt ei tulegi siis murdma, kui oled just jänesekaardi välja käinud, kuid esialgu kaval käik ei pruugi enam nii kaval tunduda, kui kaasmängijad oma kaardid avaldavad. Hind 19,95€

 

“Imperial Settlers” – Ignacy Trzewiczeki uus ja jõuluaega sobiv mäng. Kergelt õpitav ning küllalt kiiresti mängitav (ca tunniga). Samas pakub piisavalt sisu, et oleks sobilik ka kogenud lauamängurile. Hind 49,50€

 

Rory jututäringud – ei ole küll “päris” lauamäng, kuid võimaldab luua uskumatuid lugusid ning vahel on heas seltskonnas jutuvestmine täiesti piisav mõnusaks ajaviitmiseks. Valikus on erinevad põhikomplektid (9,95€) ja väikelaiendid (3,5€). Mõnus väike karp, mis sobib kingipakki täienduseks.

 

 

Apollo raamatupoed:

 

 

 

Mängukaardid UNO –  tore, kergesti kaasavõetav kaardimäng- ideaalne nii lastele, peredele kui lõbusaks seltskonnamänguks.

 

Rory jututäringud – Seltskonnamäng, kus erinavaid lugusid jutustades saab kindlasti palju nalja. Ekslikult ehk aravakse, et tegemist on vaid lastemänguga. Kindlasti sobib 100% ka lastele soovitada, et nende kõnearengut ja jutustamisoskust efektiivselt ja mänguliselt suunata. Mäng on taskukohase hinnaga-õige pisut vaid üle 10 euro. Mängukarp on tilluke ja mugavalt magnetiga suletav- väga mõnus reisile/piknikule/randa kaasa võtta!

 

Dobble – see on üle 50 sümboli, 55 kaardi, millest igaühel 8 erinevat sümbolit ning igal kaardil on teiste kaartidega vaid üks ühine sümbol! Leia ühine!

Kaardimäng Narr – vahva retromäng, Musta Notsu põhimõttel.

 

Scrabble – sõnamäng.

 

 

Lauamangud.ee lauamängupood:

 

 

Mmm, juust! – Lihtne, kiire ja taskukohane kaardimäng Eesti oma autorilt. Disainitud eelkõige lastemänguks, sest õpetab arvutamist ja riskide kalkuleerimist, kuis sobib kindlasti kergema ajaviitena mängimiseks ka täiskasvanute seltskonnas.

 

Dixit – Seltskonnamängude kroonimata kuningas – fantaasiat ja sõnaseadmisoskust arendav, kuid eelkõige lihtsalt lõbus ajaviide. Saadaval eestikeelsete juhistega ning laiendatav nii teise põhimänguga Dixit: Odyssey kui ka mängulaiendustega Dixit 2, Dixit 3, Dixit 4 ja verivärske Dixit: Daydreams.

 

Ticket to Ride: Europe – Maailmas üle 3 miljoni koopia müünud lauamäng Ticket to Ride on oma Euroopa versioonis nüüd kättesaadav ka emakeelsete reeglitega. Kellele see kogupere strateegiamängude hulka liigituv lauamäng aga liiga lihtsaks kipub jääma, neil on võimalus mängu täiendada mitmete mängulaiendite ja uute kaartidega või siis suisa mõne muu selle mänguperekonna mänguga – kuna mängu komponendid on keelest sõltumatud, siis kui korra juba eestikeelne versioon selge, ei valmista ka ingliskeelsed Ticket to Ride’i seeria mängud raskuseid.

 

Dobble – Kiire kaardimäng, mis lastega mängides toimib eelkõige tähelepanuvõimet ja kiiret reaktsiooni treeniva, võiks öelda, et lausa õppevahendina ning täiskasvanutega mängides on lihtsalt lahe ja lõbus seltskonnamäng. Mõnusalt kompaktne ja seegahästi peole või sünnipäevale kaasavõtmiseks sobiv mängukarp peidab endas lisaks kaartidele viie minimängu eestikeelseid reegleid ning boonusena ka õpetust pisikese kodukootud turniiri mahapidamiseks.

 

A Game of Thrones: The Board Game – Tõeline maiuspala tõsisemate strateegiamängude harrastajale. Põhineb samanimelisel romaaniseerial “Troonide mäng” ja toob raamatutest ning teleseriaalist tuttavad intriigid nauditavas vormis lauamängulauale. Reeglid on küll vaid inglise keeles ning võivad esmapilgul hirmutavalt keerulised tunduda, kuid vähegi keeleoskaja lauamängur saab neist kiiresti läbi näritud. Ning kui mäng selge, siis on see vaid pisut keerukam kui Risk, kuid strateegiliselt sügavuselt sellest kordades üle. Regulaarselt laual ka lauamangud.ee lauamänguõhtutel, kus saab tõelistelt proffidelt reeglinüansside osas nõu küsida ja laua taga mõõtu võtta.

 

 

 

Lugeja haarab kivi: