Uudised välismaalt

X-Wing seeria neljas laine

Star Warsil põhineva miniatuurimängu X-Wing neljas laiendilaine on nüüd ametlikult müügilettidele jõudnud. Tänu sellele on kosmoselahingud senisest veelgi ägedamaks muutumas, sest lisandumas on hulk tuntud tähelaevu: Z-95 Headhunter, TIE defender, E-wing ja TIE Phantom.

Kõik need neli laiendipakki sisaldavad traditsiooniliselt lisaks miniatuurile ka uusi piloodioskuseid, arenduskaarte ja taktikalisi võimalusi, avardamaks metamängu ning viies uute ja hulljulgete strateegiate väljatöötamisele.

Täismahus uudis koos täpsema kirjeldusega on saadaval FFG lehelt.

The Lord of the Rings: The Dunland Trap

Müügile on jõudnud The Lord of the Rings: The Card Game uus seikluspakk The Dunland Trap, mis jätkab lugu sealt, kus see viimatises The Voice of Isengard deluxe-laiendis pooleli jäi. Nimelt soovitab Valge Võlur Saruman Keskmaa suurimatel kangelastel Iseni oru suunas, otsimaks Celebrimbori salajast sepikoda koos sealsete saladustega. Sarumani lootuse kohaselt aitaks need teadmised Valget Nõukoda suuta paremini Mordori kasvavale mõjuvõimule vastu panna, kui need aga vaenlaste kätte langeks, suureneks Pimeduse Isanda võim veelgi. Tema pole aga sugugi ainus vaenlane kangelaste teel – Dunlandi metslased on verejanulised sõdalased, kes on kuulsad oma võitlusvõime poolest – ning olles kord nende lõksu sattunud, tuleb koguda kokku vähimatki jõuriismed, suutmaks lähenevas lahingus ellu jääda.

The Dunland Trap sisaldab lisaks uuele stsenaariumile ka uut kangelast ja 27 uut kaarti (9 erinevat, igaühte kolm koopiat).

Täismahus uudis koos täpsema kirjeldusega on saadaval FFG lehelt.

The Hobbit: An Unexpected Journey Deck Building Game

Cryptozoic annab teada, et juuli keskel on poelettidele jõudmas nende Kääbiku-teemaline kaardimäng, kus mängijatel on võimalik olla kas Bilbo, Gandalf, Thorin või mõni muu raamatust/filmist tuttav tegelane ning tuttavaid sündmusi taas läbi elada. Igal kangelasel on ka oma eriomadus, mis avab mängijale uusi strateegilisi võimalusi.

The Hobbit: An Unexpected Journey puhul on tegemist iseseisva mänguga, samas sobib ta kokku ka teiste Cryptozoicu Keskmaa-teemaliste mängudega, nagu The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring, The Two Towers jaThe Return of the King.

Täismahus uudis koos täpsema kirjeldusega on saadaval Cryptozoicu lehelt.

Robinson Crusoe uudiseid Poolast

On aasta 1871. Paar aastat tagasi jäi Aafrika südames kadunuks dr. Livingstone’i ekspeditsioon. Kuus aastat hiljem saabub ootamatult kiri, kus kuulus teadlane annab teada, et on laostunud, raskelt haige ning kogu maailmaga hüvasti jätmas. Koheselt pannakse kokku päästemeeskond, sest Livingstone tuleb elusalt tsvilisatsiooni rüppe tagasi tuua – ja meeskonna juhiks määratakse sind!

Just selliselt kõlab populaarse koostöömängu Robinson Crusoe uusima laiendi kirjeldus ning kõigil koostöömängude huvilistel on nüüdsest võimalik ise järgi proovida, kui lihtne doktorit džunglisügavustest üles leida on.

Laiend on täiesti tasuta kirjastuse Portal veebist alla laetav – täpne link on siin.

Lisaks on Portali veebipoes saadaval kaks uut Robinson Crusoe minilaiendit – neist üks lisab uue tegelase ning teine rannakaarte. Hinnaks on vastavalt 3$ ja 5$, täpsem lisainfo on saadaval siit.

Memoir ’44 D-Day Landings

Memoir ’44 kümnenda aastapäeva puhul andis Days of Wonder sellele mängule välja D-Day Landings mängulaiendi. Nagu juba nimestki arvata võib, on see seotud liitlaste pealetungiga Normandias ning laiend sisaldabki kuute kaarti, mis kõik mängitavad nii eraldi kui mitmekesi koos – kui aga kõik kokku panna, moodustub neist kogu Normandia rannik.

Iga kaart on tavapäraselt mõeldud kahele mängijale mängimiseks, kuid kaarte omavahel kokku pannes võib seega mängurõõmu olla kuni 12-le mängijale. Massiivsed lahingud Euroopa pärast alaku!

Täismahus uudis koos täpsema kirjeldusega on saadaval Days of Wonderi blogist.

Lugeja haarab kivi: