Uudised välismaalt

Arctic Union annab teada…

Soomlaste Arctic Unionilt on saabunud päris mitu uudist põhjanaabrite lauamängude kohta.  Esmalt võiks ära mainida selle, et nende häkkeriteemaline Black Hat on jõudsalt valmimas ja edeneb plaanide kohaselt. Hetkel on juba teada, et mängu saab olema kolmes eri versioonis – kahepoolse mängulauaga kickstarter-premium versioon ja ühepoolse mängulauaga rahvusvaheline ning põhjamaine versioon. (Kes on unustanud mis mänguga tegu, saate näha näiteks nende Kickstarteri lehelt)

Teiseks uudiseks on see, et Roll D6 Gamesilt on poelettidele jõudnud uus kaardimäng Kyoto Protocols, mis keskendub energiatootmisele ning sellest tulenevale saastamisele. Mängijad kehastuvad energiafirmadeks, kes üritavad täita oma toodanguplaani, vältides samas ületootmisest põhjustatud saastamist ning trahve. Mäng on lihtsate reeglitega ja kiiresti õpitav, kestab alla tunni ning sobib 3-7 mängijale.

Kolmandana võiks välja tuua väikese pildinäidise – nimelt on Dragon Dawn Productions otsustanud oma Phantom League’i kaptenikaartide visuaalse poole täiesti välja vahetada  ja pannud kokku väikese kompilatsiooni uuest visuaalist. Tundub ahvatlev, kas pole?pl

 

 

Lõhkevate kassipoegade fenomen

Vahelduseks räägime nüüd suurtest numbritest – näiteks nii suurtest, kui 8,7 miljonit. Just täpselt nii palju (ja veel mõned kümned tuhanded peale) korjas Kickstarteris rohelisi rahatähti omale selline kodanik nagu Elan Lee suhteliselt lihtsakoelise kaardimängu Exploding Kittens väljaandmiseks. Esmapilgul võib see tunduda jaburalt suure summana (eriti kuna algselt oli küsitud vaid 10 000$), kuid kui me lisame siia juurde infokillu, et mängu loomise üks osaline oli ka Matthew Inman (mees maailmakuulsa The Oatmeal koomiksi taga), pole taoline edu enam nii üllatav. Tõsimeelsete lauamängurite ringkondades (loe: BGG-s) tekitas muidugi sellise lihtsakoelise mängu puhul selliste müüginumbrite nägemine kerge tormi veeklaasis… aga mis meil sellest.

 

 

 

Golden Geek auhinnad on jagatud

Ja kui me juba BGG-d mainisime, siis on sobilik parandada ära ka üks iluviga – nimelt pole me iitsatanudki selle kohta, et boardgamegeek.com valis välja oma hinnangul 2014 aasta parimad mängud, andes neile siis auväärse “Golden Geek” tiitli. Aasta lauamänguks valiti Splendor (mis sai ühtlasi ka aasta peremängu tiitli), parimaks kaardimänguks valiti Star Realms (mis sai ühtlasi ka parima kahe inimese mängu tiitli), parimaks sõjamänguks Fire in the Lake, parimaks… ah, mis siin ikka kõike ümber kirjutada, vaadake ise – näete ka auväärse teise koha saavutanuid ning ühtlasi kõigis muudes kategooriates võitnuid.

 

 

Uus lauamäng Vlaada Chvatililt

Kõige lõppu siis kõikse vanem uudis – nimelt andis Stronghold Games tegelikult juba jaanuari alguses teada, et annavad välja selliste mängude, nagu Through The Ages™, Mage Knight™, Space Alert™, Galaxy Trucker™, Dungeon Petz™ ja Dungeon Lords™ autori uusima loomingulise teose – Pictomania. Selles 3-6 mängijale mõeldud maiuspalas tuleb igal mängijal samaaegselt visandada kiirelt (kuid kunstipäraselt) pilt neile jagatud sõnast, samal ajal üritades ära arvata teiste mängijate sõnu. Ma pole kindel, kas sellest saab samasugune TOP100 hulka jõudev mäng nagu eelpool mainitud isendid – kuid samas poleks see mul ka esimene kord eksida. Fännid on rahul nii või teisiti. Täpsem info – näiteks siit.

 

 

 

Lugeja haarab kivi: