Uudised välismaalt

FFG ja Asmodee ühinevad

Enam-vähem täpselt eelmise VP numbri ilmumise päeval lõhkes nö. “lauamängumaailma pomm-uudis” – ehk siis Fantasy Flight Games teatas ühinemisest Asmodeega. Tänaseks on seega see info juba ligi kuu aega vana ning uudisväärtuse praktiliselt kaotanud – samas on nüüd aga hea võimalus emotsioonivabalt järgi mõelda, milles see liitumine ühele või teisele poolele kasulik olla võis. Kindel võib olla igatahes selles, et otsus ei sündinud üleöö, kuna FFG tegevjuhi Christian T. Peterseni sõnul kaaluti taolist mõtet juba alates 2010. aastast.

Võib väita, et selle ühinemisega tugevdas Asmodee oma positsiooni USA turul ning sai endale FFG kaudu mitu tõenäoliselt ihaldusväärset litsentsi (Star Wars, Arkham jmt), lisaks on tõenäoliselt FFG-l parem kogemus ja know-how erinevate miniatuurimängude tootmisel. FFG kasumit selles liitumises on näha aga eeskätt Euroopas kandepinna suurenemises – on ju Asmodee omanduses näiteks Suurbritannia suurim (ning mujalgi Euroopas arvestatavat turuosa omav) hulgimüüja Esdevium Games. Tavamängija vaatenurgast võiks seega edaspidi Euroopa ja USA lauamängurite võimalused võrdsustuda FFG mängude saadavuse osas – mis oleks igati kiiduväärt nähtus.

FFG ametlikku teadet ühinemise kohta saate lugeda SIIT

 

 

Lock’n’Load Games ja Flying Pig Games lähevad lahku

Jätkame lauamängufirmade personaaliaga – nimelt teatas esimesel detsembril pikaaegne Lock’n’Load Games‘i tegevjuht ning lauamängudisainer Mark H. Walker, et astub koheselt tagasi kõikvõimalikest LNL-iga seotud positsioonidest ning alustab uue firmaga Flying Pig Games. Sõjamängurite kommuunile tuli taoline teade igatahes suhteliselt ootamatult ning lahkumineku põhjuste osas on spekuleeritud mitmetel erinevatel teemadel. Usutavasti selgub tõde peagi, seniks võite aga tutvuda Flying Pig Games’i kodulehe ning nende poolt pakutavate mängudega.

 

 

 

Black Hat Kickstarter edukas!

Eestiski tuntud Soome lauamängudisaineri Timo Multamäki uusim lauamäng Black Hat sai Kickstarteris eduka rahastuse, ületades algset eesmärki ligi 2000 euroga. Tänu sellele saavad kõik kampaaniat toetanud omale nii Tracer minilaiendi kui ka kahepoolse mängulaua.

Neile, kel aga Black Hat saamata jäi, võib ehk olla kergeks lohutuseks, et Multamäki Phantom League‘i uus versioon tuleb samuti Kickstarteri kaudu rahastamisele – ning selles versioonis on palju mängijatele meelepäraseid uuendusi ja täiendusi tehtud. Täpset nimekirja muudatustest pole veel avalikustatud, kuid teada on, et kampaaniaga on plaanis alustada järgmise aasta kevadel.

 

 

 

 

 

 

Lugeja haarab kivi: