Uudised välismaalt

Ticket to Ride’i meistritiitel tühistatud!

Alustuseks üks skandaalsemat sorti uudis – nimelt väljastas Days of Wonder novembri alguses pressiteate, kus teatas, et populaarse rongimängu Ticket to Ride maailmameistritiitel on selle võitjalt, hollandlaselt Erwin Pauelsenilt ära võetud ning omistatud hoopis algselt teise koha saanud USA esindajale Kenneth Heilfronile. Ametlikuks põhjenduseks tuuakse petmine finaali teises mängus, spekulatsioone on taoline sündmus aga hulgaliselt tekitanud.

Days of Wonderi ametlikku pressiteadet saate lugeda SIIT, vastavateemalist jutulõime BGG-s aga näiteks SIIT.

 

 

Uus laiend Lord of the Rings: The Card Game’ile

Ei möödu ühtegi VP numbrit, kus me uudistes ei mainiks mõnda FFG uut mängulaiendit – ning nii ka seekord. Sedakorda saavad rõõmustada Lord of the Rings: The Card Game’i fännid, kuna ilmunud on uus saagalaiend “The Treason of Saruman”. 165 uue kaardiga kaasnevad kolm uut stsenaariumi, mille toimumisajaks Kahe Kantsi esimene pool. Nii on mängijatel võimalus jälitada koos Aragorniga üle lagendike tormavat Uruk-haide kampa, lüüa Helmi Süvise kaitseks lahingut Isengardi vägedega või panna proovile oma vaimujõud Sarumani enda vastu. Kokkvõttes seega järjekordsed eepilised peatükid Tolkieni maailmas, mille kulgemist saab aga igaüks ise mõjutada…

Täpsemalt saab uudist lugeda SIIT.

 

 

Twilight Struggle’i Kickstarter

Sel suvel viis GMT läbi ülieduka Kickstarteri kampaania Twilight Struggle’i digitaalkujule viimiseks – soovitud 50 000 dollari asemel saadi kokku ligi kaheksa korda suurem summa! Nüüdseks on asjaosalised natuke plaanide osas saladuseloori paotanud ning rääkinud, et mis vahepeal toimunud ja mis plaanis on. Uudiseid on nii digitaalse kui ka boonusteks olnud füüsiliste mängukoopiate osas – ja tegemist on igati põneva lugemisega ka neile, kel kampaanias osaleda ei õnnestunud kuid mäng ise huvi pakub.

Täpsemalt saab uudist lugeda SIIT.

 

 

COIN: Gallic War

VP augustinumbris andsime teada, et COIN-seeria viies mäng saab toimuma Rooma impeeriumi aegadel. Kuna ainuüksi mõned BGG-sse postitatud pildid tekitasid üsnagi suure poleemika, küsitles GMT Games mängu autoreid Volko ja Andrew Ruhnket, saamaks rohkem infot võimalike muudatuste ning COIN-i täiesti teise ajastusse viimise motiivide kohta. Me ei hakka siinkohal seda intervjuud ümber jutustama vaid soovitame siiski kõigil, kel kas antud seeria või ajastu kohta huvi, see originaalkeeles läbi lugeda.

Täpsemalt saate intervjuud lugeda SIIT.

 

 

 

Lugeja haarab kivi: