Uudised välismaalt

 

Rongimängude saadavus paraneb

Deep Thought Games on 18xx-seeria mängude fännide seas tuntud kui kirjastaja, kellelt tellides tuleb mängu kättesaamiseks kuluvat aega mõõta kuudes (kui mitte aastates). Peamisteks põhjusteks ongi suur nõudlus, lai tootevalik ja “lisavõimaluste” hulk ning suhteliselt käsitsi kulgev tööprotsess. Nüüd on aga DTG asutaja ning omanik John Tamplin teada andnud, et on kolme mängu puhul sõlminud teiste firmadega tootmiseks erilepingud. 18NY ja 1846 võetakse üle Golden Spike Games’i poolt – kuid ainsaks nende poolt pakutavaks nö. “varustustasemeks” saab olema täiskomplektne mäng – 18NY puhul oleks hinnaks 121$ ja 18NY puhul 152$. All-Aboard Games asub valmistama populaarset 1817 lauamängu – ning ka see saab olema täiskomplektne, hinnasildiga 228$.

Täismahus teadet saab lugeda SIIT

 

Terrinoth sinu nutiseadmes!

Fantasy Flight Games annab teada, et populaarne lauamäng BattleLore on digimuundumas digitaalseks ning peagi saabumas iOS-ile, Androidile ning PC-le sobivates formaatides. Nimeks saab olema BattleLore: Command ja vähemalt siiani avaldatud info põhjal on tegemist igati laheda meelelahutusega.

Täismahus uudist saab lugeda FFG lehelt

 

Ascension ka sinu nutiseadmes!

Gary Gamesi kauaoodatud digitaalversioon Ascensionist on lõpuks ometi valminud ning kõigile huvilistele tasuta allalaetav. Tasuta saab küll mängida vaid baasmängu, kuid laiendite hinnad jäävad nii paari euro piirimaile – ja ostes kõik need koos saab vaid viiekaga hakkama. Samas pakub ka baasmäng juba piisavalt mängurõõmu, eriti kuna vastasteks on võimalik valida erineva raskustasemega AI-sid.

Mäng on allalaetav Google Playst ja iTunesist.

 

Star Wars – saaga jätkub

Star Warsi teemal on tehtud juba mitmeid-setmeid mänge, nüüdseks on jõudnud järg taktikaliste lahinguteni. Mängu nimeks on Imperial Assault ja eesmärgiks modulaarse mängulaua abil kujundatud missioone täita ning pahadele pasunasse sõita. Nagu näiteks Doomis. Või Descentis. Mängitav nii kampaaniana kui ka lihtsalt tavamadistamise stiilis ‘parim jääb ellu’ võitluses. Igatahes komponendid näevad uhked välja ning üleüldised ootused selle mängu osas on kõrged.

Täismahus uudist saab lugeda FFG lehelt

 

Munchkin Steampunk

Munchkinit pole kunagi liiga palju, näib arvavat Steve Jackson Games – ning selle mängu (kümned) tuhanded fännid ilmselt nõustuvad temaga. Uueks baasmänguks antud seerias ongi Munchkin Steampunk, kus võidutseb aurujõul töötav ülilahedus. Esialgseks ilmumisajaks on küll alles 2015, kuid eks ootamine teebki hea asja ainult paremaks!

Täismahus uudist saab lugeda SJG lehelt

 

 

ScoreGeek 1.3

Hea uudis ka kõigile neile, kel mängu lõppfaasis mure, et kuidas kõige mugavam skoori kokku arvutada (ja ühtlasi kuidas oma mängimist BGG-s ära logida) – nimelt on Rebrand Software kokku pannud ScoreGeek nimelise äpi (Android / iOS / Windows Phone / Windows / Mac OS X / Linux), mis võimaldab skoorida, logida, mänge otsida, sotsiaalselt suhelda ka digitaalsel kujul ja mida kõike veel. Peab ära proovima. Peab!

Täpsem kirjeldus on SIIN

 

Days of Wonder… is no more

Sekka ka üks lühiuudis: nimelt teavitas augusti lõpus selline lauamängumaailma suurtegija, nagu Days of Wonder oma ühinemist Asmodeega. Tõsi, hoolimata meie uudise pealkirjast, jätab DoW oma nime all tegutsemist, kuid lihtsalt edaspidi Asomodee Groupi kuuludes. Huvitavaks infokilluks võib ehk olla, et aastal 2002 asutati DoW kahe Silicon Valley tehnoloogiainimese poolt, kel sai lihtsalt tehnomaailmast villand ning otsustasid järgida oma sisemist soovi. Tagantjärele vaadates oli otsus igati õige – Days of Wonderi mänge on müüdud kokku ligi 5 miljonit ning need on saadaval 25 eri riigis.

Pikemat uudist selle kohta saate lugeda siit

 

Mice and Mystics kaisuloomad

Ja lõpetuseks lükkame nunnumeetri sajaga põhja – Plaid Hat Games on andnud välja väikese koguse plüüsist pehmeid kaisuloomasid oma populaarse lauamängu Mice and Mystics tegelaste põhjal.

Ain’t that just cute…

Rohkem lugeda ja osta saate siit

 

 

 

 

 

 

 

Lugeja haarab kivi: