Uudised välismaalt

Head uudised Descenti fännidele

Viimased nädalad on toonud palju positiivseid uudiseid populaarse seiklusmängu Descent: Journeys in the Dark Second Edition fännidele.

Crown of Destiny sisaldab endas kahte seiklust ning kümmet miniatuuri (neli kangelast ja üheksa koletist) – ja seda suhtarvu vaadates pole ka ime, et FFG on taolise komplekti puhul kasutanud tavapärase laiendi asemel väljendit „hero and monster collection“. Seikluste puhul on aga tegemist klassikalise maagilise elumuutva artifakti otsimisega, mis tuleb kurikaela käsilastest enne üles leida.

Ka Guardians of Deephall liigitub „hero and monster collection“ kategooriasse ning ka sisu on eelmise laiendiga võrdväärne (4 kangelast, 9 koletist koos kahe seiklusega). Seikluste sisu viib aga – nagu nimestki võib arvata – esmalt Deephalli nimelise linna kaitsmisele ning seejärel juba linna edasise turvalisuse tagamisele.

Siinkohal tasub mainida, et ei Crown of Destiny ega ka Guardians of Deephall sisalda päris sajaprotsendiliselt uusi miniatuure vaid tegemist on Descenti esimesest versioonist pärit (kuid põhjaliku värskenduskuuri läbinud) kangelaste ja koletistega.

Forgotten Souls on aga laiend, mis toob Descenti maailma päris uusi tuuli – nimelt võimaldab see läbi mängida ühe mini-kampaania puhtakoelises koostöövormis. Ühtegi mängijat ei sunnita enam kurjameid juhtima nende tegutsemist juhivad Forgotten Soulsis hoopis kaardipakid. Eks näis, kas taoline puhas co-op annab parema mänguelamuse kui näiteks Castle Ravenloft…

Täismahus uudised koos täpsemate kirjeldustega on saadaval FFG lehelt SIIT, SIIT ja SIIT.

Warhammer 40,000: Conquest – The Howl of Blackmane

FFG laiendipoliitika on tekitatud vastandlikke arvamusi – osad kiidavad seda (sest võimaldab olemasoleva mängu puhul kogeda pidevalt midagi uut), teised aga kiruvad (sest näevad taolist käitumist ainult täiendava raha väljapressimisena). Warhammer 40 000: Conquesti puhul on nad aga liikumas päris turbotempol – nimelt eeldatakse põhimängu esmast poelettidele jõudmist hinnanguliselt alles septembris, samas on aga välja kuulutatud juba esimene laiend, ehk war pack, nimega The Howl of Blackmane.

Täismahus uudis koos täpsema kirjeldusega on saadaval FFG lehelt.

Ascension: Rise of the Vigil – peagi iOS-il ja Androidil

Populaarse kaardimängu Ascension austajatel on mida oodata, sest peagi (tootja ajamääratluse kohaselt küll „sel suvel“) ilmub baasmängu laiend Rise of the Vigil App kättesaadavaks nii iOS-ile kui Androidile, lisaks peaks see olema ühtlasi Ascensioni Androidi-versiooni pika ootamise lõpuks. Tuletame meelde, et Ascension Online nimelise mängumaailma Kickstarter lõppes edukalt ligi aasta tagasi ning tulemusena peaks valmima keskkond, kus nii iOS-i, Androidi kui tavaarvutite kasutajad saavad nautida seda populaarset kaardimängu nii üksi kui ka teiste mängijatega turniire pidades. Ootame huviga!

Täismahus uudis koos täpsema kirjeldusega on saadaval Stone Blade Entertainmenti lehelt.

COIN-seeria viies mäng on selgunud

Mängutootja GMT avalikustas hiljuti ametlikult esimesed andmed oma COIN-seeria viienda mängu kohta. Kui esimesed neli on keskendunud 20. sajandi sündmustele siis uusim mäng Gallic Wars viib mängijad tagasi kaugesse ajalukku, kus Rooma impeeriumi keerulistes poliitikamängudes pole sugugi selge, milline on Julius Caesari saatus. Mängu autoriteks on Andrew Ruhnke ja Volko Ruhnke ning fännide hinnangut uuele mängule näitab ka see, et väidetavalt täitus GMT eeltellimuste süsteemis P500 500 tellimust juba esimese paari päevaga.

Täismahus uudis koos täpsema kirjeldusega on saadaval GMT lehelt.

Start Player Express

Tundsite, et alatihti jäi Start Player venima ning alustav mängija jäi seetõttu valimata? Küsimused olid liiga lihtsad? Mängu omanik jättis pakki alles vaid endale sobivad kaardid?

Start Playeri autor Ted Alspach on teie kõigi elu tunduvalt lihtsamaks tegemas – nimelt on tal läbi viidud edukas Kickstarteri kampaania, mille abil sai lahenduse Start Player Express – senisest veelgi kiirem alustava mängija väljaselgitamine. Tuleb vaid veeretada nelja täringut, neist kolmel on kirjas kriteeriumid, neljas aga annab teada millist neist kolmest valida. Töö kiire ja korralik – ning Start Player Express on tõenäoliselt ainus mäng maailmas, millel ametlikuks mänguajaks ca 2 sekundit.

Täismahus info on saadaval näiteks Bezier Gamesi Kickstarteri kampaanialehelt.

Lugeja haarab kivi: