Uudised Eestist

Aasta mängu valimine

Aasta Mäng 2014Eelmises VP numbris palusime meie lugejatel teada anda, millised mängud võiksid kandideerida 2014 Aasta Mängu tiitlile. Nüüdseks oleme kõik nominendid üle vaadanud, ära grupeerinud ning ritta pannud – ning seega jääb vaid üle kindlaks teha lõplik paremusjärjestus. Selleks ootame aga veel kord teie abi – andke oma hääl teie hinnangul iga kategooria parimale mängule – ning enim hääli saanud mäng ongi vastavas kategoorias võitja!

Õitsegu sada lille, võistelgu sada mängu! Hääletamine on avatud 10. jaanuari südaööni.

Häält saate anda SIIN

 

Sõjamängulaager Pärnumaal – veebruaris 2015

13.-15. veebruari 2015 nädalavahetusel toimub Pärnu külje all Saugal, Sauga Avatud Noortekeskuse ruumides sõjamängulaager. Sõjamäng on lauamäng, millel lauamänguportaalis boardgamegeek.com küljes kas alamdomeeni või kategooria märge Wargame. Näiteid sõjamängudest: https://boardgamegeek.com/wargames/browse/boardgame Samas, kuna see see piir alati väga selge pole, siis ei panda laagris kätt ette ühelegi lauamängule. Nii et võib vabalt tulla ka Katani mängima, sest laiendiga Linnad ja rüütlid on see ju peaaegu sõjamäng.

Ööbimine toimub sealsamas keskuse ruumides oma magamiskotil ja madratsil. Kuid samas saavad siiski need, kes igatsevad pehet voodit, minna 100m kaugusele külalistemajja magama (NB! Ei sisaldu hinnas). Sõjamängulaagris osalemise tasu on 20 eurot ühe inimese kohta. Osalemistasu katab ainult ruumide rendi kulud ning selle eest saab kolme päeva jooksul piiramatult mängida ning keskuse ruumides ööbida, kööki kasutada ning saunatada. Korraldajate lubadus on siiski selline, et kui laagrisse registreerub planeeritust rohkem osalejaid, siis ruumide rendist üle jääva raha eest ostame kohapeal tarbimiseks näkse ja jooke, kuid esialgu sellega siiski arvestada ei tasu.

Täpsemat infot saate korraldaja Facebooki sündmuse kirjeldusest

 

 

Uus eestikeelne kaardimäng

Meil on rõõm teatada, et siinsesse lauamänguvalikusse lisandus 2D6 lauamängukirjastuse poolt eestistatud kiire ja lihtne kaardimäng Stak Bots, eestikeelse nimega “Robotite kakelung”. Kel huvi teada saada millega täpsemalt tegemist, saab lugeda näiteks seda arvustust, ise on mängu võimalik järgi proovida juba 16. detsembril Lorieni lauamängupoes toimuval miniturniiril. Ostuhuvi korral on mäng saadav Lorieni ja lauamangud.ee lauamängupoodidest ning Apollo raamatupoest, müügikohti lisandub peatselt veelgi!

 

 

Android: Netrunneri turniirisari lõpusirgel

Jah, lauamangud.ee poolt korraldatud Eesti esimene Android: Netrunneri turniiriseeria on lähenemas väärikale lõpule – 17.12 peetakse Lorieni lauamängupoes Master-seeria finaal eelkvalifikatsiooni nelja parima mängija vahel. Joeboy-seerias (kus olid lubatud ainult põhipaki kaardid) on aga finaal juba edukalt toimunud ning seal võitis esikoha Joonas Ervald Luca Marzola ning Artemi Sinti ees. Õnnitlused esikolmikule!

 

 

 

Lugeja haarab kivi: