Soome lauamänguürituste kalender

JAANUAR:

Kinkkucon

Algselt kahe sõbra poolt kinnise koduüritusena loodud lauamängulaager on kümnekonna aastaga muutunud Soomes täiesti arvestatavaks kõigile avatud lauamänguürituseks. Viimastel aastatel on toimumiskohaks olnud Kuopio, korraldajaks kohaliku ülikooli lauamänguklubi Kärmes. Tipphetkedel on kohal viibinud ligikaudu sadakond külastajat.

Link: http://www.lautapeliseura.fi/wiki/doku.php?id=tapahtumat:kinkkucon

 

APRILL:

Conklaavi

Conklaavi on Turu Ülikooli rolli- ja strateegiamänguseltsi poolt regulaarselt korraldatav lauamängulaager, mis käesoleval aastal toimus juba 15. korda. Siin ei panda kätt ette ühelegi enamlevinud mänguviisile – jämmida saavad nii kaardi- ja lauamängude, miniatuurimängude, rollimängude kui ka LARP-i fännid. Tegemist on seega puhtakoelise fännidelt fännidele tehtava üritusega, kus viimati osales suurusjärgus 120 inimest.

Link: http://www.tyrma.net/conklaavi/

Junacon

 

 

Junaconil käimine on Soome rongimänguritele kui iga-aastane palverännak – just see üritus on eesmärgiks võtnud justnimelt rongimängude huviliste kokkutoomise ning meeldiva mänguvõimaluse pakkumise. Samas ei hakka seal aga keegi kurja pilguga vaatama selle peale, kui mõne täiesti teemavälise mängu lauale sead – pead vaid ise hindama, kui tõenäoline mänguseltsilisi leida on. Enamasti leiab aga neidki. Ürituse toimumiskohaks on Turu linn ning organiseerijateks kohalik Stoori lauamänguklubi.

Link: http://junacon.com/

VP topeltgarantii: käidud, proovitud, nauditud!

 

JUULI:

Animecon

Lauamänge on ehk teistest üritustest vähem, kuid seda rohkem on erinevaid seminare, õppeklasse ning võistluseid – ja seda kõike idamaistel teemadel. Aukülalised, presentatsioonid, huvitavad intervjuud. Toimumiskohaks: Kuopio.

Link: http://2014.animecon.fi/etusivu

Ropecon


Soome lauamängumaastiku suvine lipulaev, mis on igati võrreldav põhjamaise mini-Esseniga. Kakskomaviis päeva mõnusat fiilingut ja tihedat programmi lauamängudest larpini. Lauamängude tasuta laenutus, miniatuurimängude turniirid, külalised nii Soomest kui mujalt riikidest, mitut sorti murumängud ja soome huumor. Kirjeldada võimatu, tuleb kogeda. Eriti kuna toimumiskohaks Helsinkist kiviviske kaugusel asuv Espoo.

Link: http://www.ropecon.fi/pmwiki/index.php/Blogi/Blogi

VP topeltgarantii: käidud, proovitud, nauditud!

 

SEPTEMBER:

Tracon

Tracon on kõigile Tampere ünbruskaudsetele animest, mangast ning muust jaapani popkultuurist huvitatutele kindel valik. Palju töötubasid, võistluseid ja mänge – sekka ohtralt laua- ja rollimänge. Toimumiskohaks Tampere Hall, oodatavaks külastajate-osalejate hulgaks ligi 5000.

Link: http://2014.tracon.fi/

 

OKTOOBER:

Warcon

Sõjamänguritel on mida oodata – sel aastal toimub Soomes juba viiendat korda Warcon – eeskätt sõjamängudele keskendunud lauamängulaager. Toimub reedest pühapäevani, majutus kohapeal madratsitel (või kui soov raha maksta siis saab ka voodisse) – mida hing veel ihaldada võiks. Ahjaa, kasutatud sõjamängudele võiks ehk sealt enim huvilisi leida – vastav laud on seal päris positiivset vastukaja leidnud.

Link: http://www.lautapeliseura.fi/foorumi/viewtopic.php?f=2&t=14072

 

NOVEMBER:

Lautapelaamaan

Lautapelaamaan on Soome suurim lauamängulaager, kus võib kohata nii tootjaid, presentatsioone kui muid üritusi – kuid peamine rõhk on siiski ja eeskätt lauamängude mängimisel. Kergeks miinuseks on küll suhteliselt Esseni-järgne toimumisaeg, kuid plussiks põhja-eestlase jaoks toimumiskoht – siinsamas üle lahe Helsinkis.

Link: http://lautapelaamaan.fi/

VP topeltgarantii: käidud, proovitud, nauditud!

 

 

 

Lugeja haarab kivi: