Sissejuhatus

Aknast välja vaadates võib jääda mulje, nagu oleks sellise ilmaga kogu ühiskonna liikumisvõimeline osa kogunenud kõikvõimalike veelompide ümber letargiliselt vedelema. Õnneks olukord siiski nii hull ei ole, elu veereb vaikselt edasi (küll ehk mõnevõrra tavalisest veelgi rahulikuma hooga) ning isegi tavapäraselt sügis-talviseks meelelahutuseks peetavas lauamängude maailmas on ühte-teist toimunud.

Alates käesolevast numbrist alustame näiteks Ropeconiga seonduvate – või seal alguse saanud – teemade ning intervjuudega. Ropecon (hääldus soomepäraselt ‘ropekon’) on nimelt juulikuus Soomes toimunud rahvusvaheline festival, kus põhirõhk kõikvõimalikel mängudel – olgu need siis laua-, rolli- või arvutimängud, LARP või cosplay. (Kui kellelgi tekkis täpsem huvi sellel 21-aastase ajalooga üritusel toimuva vastu, soovitan juulikuu Reaktorist lugeda Ove Hillepi suurepärast ülevaadet tänavusest festivalist)

Lisaks välismaistele üritustele hoiame aga pilku peal ka kodumaistel teemadel – nii on sedakorda näiteks Eesti edukaim lauamängudisainer Meelis Looveer meile rääkimas nii oma minevikust kui ka tulevikuplaanidest; lisaks nagu ikka uudised, lauamängude arvustused ja ka mõni mängusessioon. Seega – keep calm and read on!

Aigar Alaveer

Lugeja haarab kivi: