Sessioon: Lord of the Rings Card Game

Peale põgusat hingetõmmet Elrondi kojas Rivendellis alustasid Bilbo ja päkapikud pikka ronimist üle Udumägede. Elrond hoiatas neid, et mäed on täis erinevaid ohtusid: meeleahutuseks kaljurahne loopivad kivihiiglased ning pimedates koobastes pahaaimamatuid rändajaid ootavad salapärased kurjused. Samas olid need ohud, millele Bilbo koos kaaslastega pidid nii või teisiti ühel hetkel vastu astuma, kui nad vähegi soovisid oma retke jätkata ja teisele poole mägesid jõuda.

/Hoiatus: võib sisaldada spoilereid./

1Et vähem tähelepanu äratada, otsustasid Bilbo ja päkapikud jaguneda kaheks grupiks – esimeses neist olid Thorin Oakenshield, Gloin ja Nori, teise moodustasid Ori, Thalin ja Gimli. Bilbo ise otsustas olenevalt olukorrast olla vahepeal koos ühe grupiga, siis jälle aga teisega.

Esimese oruni jõudes märgati kivivaringu järel juba ka esuimest kivihiiglast. Seiklejad otsustasid, et proovivad kuidagi hiiglase märkamata läbi lipsata. Threat 28 ja 30 andisid selleks ka parajalt lootust.

2Peale esimest puhkepausi läksid esimesest grupist luurele Thorin, Gloin ja Nori ning teisest Ori ja Thalin – Gimli jäi kindluse mõttes laagrit valvama. Päkapikud leidsidki ühe tundmatu koopasuu, kuid paraku maandus hiiglase visatud kivi just selle kohal mäeseljal – ning alla veeredes vigastas see raskelt Gloini.

Gloini ravitsemisele kulus mõningane aeg ning selle jooksul jõudsid kohale ka väikesed abiväed – sõdalastest päkapikud Pikkhabe Orkitapja ja Kirvekäsi ning Peregrin Tukk, kel oli kiire sõnum Bilbole. Saabujatel oli õnneks kaasas piisavalt ravimeid, nii et ka Gloin sai uuesti jalule ning kogu seltskond sai liikuma hakata.

3Vahepeal oli aga ühele hiiglasele lisandunud ka teine ning nad olid ajaviiteks hakanud üksteist rahnudega loopima. Üks visatud kivi põrkas paraku nii õnnetult, et tappis silmapilkselt Tuki – ning õuduses kohaletormanud päkapikud jäid omakorda silma hiiglastele: teine, hoolikalt sihitud kivi viis endaga kuristikku kaasa Nori.

Päkapikud valmistusid end kaitsma, kuid kivihiiglase tapmiseks oli vaja lüüa kokku 12HP väärtuses – rühmadest tugevaim suutis seda aga korraga teha vaid 7HP eest (ja sellestki üle poole ainuüksi tänu Gimlile ja tema kirvele). Võitlusplatsile saabus ka kolmas kivihiiglane.

5Kus häda kõige suurem, seal… saabub Gandalf! Fili ja Kili kaasabil ning koos ülejäänud päkapikkudega suudeti üks hiiglastest kuristikku lükata. Gandalf andis Thorinile üle Lorieni Vardja aunimetuse. Tasapisi alanud vihmasabin muutus aga järj-järgult üha tugevamaks paduvihmaks, muutes kaljud libedaks ning maapinna pudedaks – ja ühes mudaloigus libisedes kaotas Gimli kivirahnude vahele oma truu kirve. Bilbo muutus üha apaatsemaks ning ühel hetkel viskas minema kõik oma ressursid.

Kivihiiglased olid vahepeal märganud ühe oma kaaslase hukkumist ning tormasid vihaselt rünnakule. Esimene neist jäi peale mõningast võitlust lamama purustatud peaga, kui Gloini poolt kõrgemalt alla lükatud kaljurahn teda tabas. Paraku ei suutnud Gloin lükkamise inertsis kaljuäärel tasakaalu hoida ning kaaslased nägid ka teda hetk hiljem hiiglase kõrvale kaljudele prantsatamas.

6Saatus polnud halastav ka Ori vastu – hiiglase rünnakute eest varjudes taganes ta ühte koopasse, kuid paraku liiga kaugele. Ühel hetkel kostis koopapimedusest vaid valju möirgamist, kriiskeid ja seejärel juba vaikust. Orist ei suutnud jägegi leida isegi mitte Gondori sõdalased, kelle käe läbi kolmas hiiglane langes – Origa juhtunu jäigi saladuseks.

Tänu Gondori sõdurite abile oli mäekuru läbiv tee nüüd vaba, kuid rännulised ise olid raskelt haavatud – nii Gimli, Thalin kui Thorin suutsid vaevu liikuda, nii et ainult tänu Gondori väesalga abile suutis seltskond vaevu edasi liikuda, lootes et teisel pool kuru on taas rahulikud piirkonnad.

7Teekond möödus aeglaselt ja vaevaliselt kuid rahulikult… ehk isegi liiga rahulikult. Kuni… kahe massiivse kaljurünka vahelisele teerajale jõudes ilmus ootamatult seltskonna teele irvitav goblinite pealik. Sekundi murdosa hiljem langesid ainsad võitlusvõimelised Gordoni sõdurid vibunooltest… ja viimane, mida Bilbo enne pimedusse vajumist mäletas, olid sadade talle lähenevate goblinite sõjakriisked.

Lugeja haarab kivi: