Lauamängud jõulukingiks – Secret Santa 2014

ssantaMaailma suurim lauamängude infoportaal Boardgamegeek.com on ka sel aastal korraldamas ülemaailmset aktsiooni Secret Santa – mis lihtsustatult lahtiseletatuna tähendab seda, et iga selle üritusega liituja saadab kellelegi teisele ühe (või ka mitu – olenevalt soovist/võimalusest) lauamängu – ning saab ise samamoodi vastu.  Saajale jääb saatja nimi saladuseks ning see lisabki Secret Santale mõnusat salapära ning jõulutunnet.

Tegemist on täiesti omakasupüüdmatu üritusega, osalustasu jmt ei nõuta kelleltki – piisab lihtsalt kui oled registreerunud BoardGameGeeki kasutajaks ning paned end ühtlasi kirja selleaastasele Secret Santale. Et aga tegevused-saatmised päris kaootiliseks ei läheks, on korraldajad pannud paika ka mõningased reeglid – toomegi siinkohal need lühendatult välja:
———
Secret Santa kampaanias osalemiseks pead nõustuma järgnevate reeglitega:

1) Secret Santa mõte seisneb eeskätt kinkimises. Kõik BGG kasutajad on oodatud osalema, välja arvatud juhul, kui ei plaanita omale määratud kingisaajale midagi tegelikult teele panna. Kingi saamine on jah lõbus, kuid olge valmis karmiks reaalsuseks, et tegelikkus võib teile pettumuse valmistada. Enamus inimesi peab oma lubadusi, kuid alati kerkib üles käputäis õnnetuid olukordasid. Need, kes küll registreeruvad kuid ise kinki teele ei saada ning ei reageeri ka järelpärimistele, riskivad oma konto kustutamisega – kuigi ausalt öeldes ei tahaks me nii kaugele oma tegevustega minna. Kui sa registreerud Secret Santal osalema, võta seda olulise kohustusena.

2) Registreerumiseks on aega 11. novembri keskööni – ning selleajani on sul võimalus ka oma varasem registreerumine kustutada, juhuks kui peaksid ümber mõtlema. Peale selle tähtaja möödumist määratakse juhuslikkuse alusel süsteemi poolt igale osalejale mõni teine osaleja kingi saajaks. Peale seda, kui saad oma “sihtmärgi” teada, vaatame tema BGG profiilist wishlist’ist mõni mäng (või mängud) ning saada need talle selle arvestusega, et jõuaksid kohale hiljemalt 2014 aasta lõpuks.

3) Hoia oma soovide nimekiri (wishlist, mitte want list) ajakohasena. Hoia seal vähemalt paarkümmend erinevat mängu ning soovitavalt võiksid need jääda ka mõistlikku hinnavahemikku. Kui sul on väike soovide nimekiri, kus on enamus rariteetseid või kalleid mänge, siis ära imesta kui saad kingiks midagi, mida sul nimekirjas polnudki. Mida pikem su soovide nimekiri on, seda lihtsam on Secret Santal midagi sealt sulle välja valida.

4) Osaledes pead oma kingisaajale ostma vähemalt ühe lauamängu tema wishlistist, mille väärtuseks peaks olema vähemalt 50$. Keegi pole muidugi selle vastu, kui saadad ka kaks, kolm või veelgi rohkem mängu – seda suurem on saaja rõõm! Kõik osalejad peavad säilitama ning teatud aadressile saatma ka tõenduse kingi ostmise ja saatmise kohta! Vastav e-posti aadress avalikustatakse peale kingisaajate loosimist.

5) Tegemist on rahvusvahelise üritusega ning osalema on oodatud kõik, olenemata asukohariigist. Seetõttu arvesta sellega, et tõenäoliselt pead oma kingi saatma isikule, kes asub teises riigis – nii et ole valmis ka mõningateks saatekuludeks. Samas on sul registreerumisel võimalus ka konkreetselt valida, millistesse riikidesse oma kinki saatma nõus oleksid. Sellegipoolest soovitaksin aga tungivalt mitte piirduda ainult oma riigiga – kuna teise riiki/kultuuriruumi kingituse tegemine võib olla üsnagi hinnaline kogemus. See võib küll lisada täiendavaid kulusid, kuid seda rõõmsam võib kingi saaja olla – eriti kui saata talle midagi, mida tal oma riigis keeruline saada on. Samuti ei soovita me piirduda vaid oma riigiga, kui sinu riigist on vähe osalejaid – sellisel juhul võib juhtuda, et teete kinke omavahel.

6) Mis kõige olulisem – naudi Secret Santas osalemist ja nii teisele kingi tegemist kui enda oma ootamist! See peaks olema rikastav kogemus, mitte stressifaktor.

—————–

Lõppu võib veel lisada, et VP toimetus on selles lahedas ettevõtmises osalenud juba viis aastat ning igast aastast on ainult ülimalt positiivsed mälestused – seega käesoleval aastal jälle!

Lugeja haarab kivi: