Kevadine sõjamängulaager 2015

lml8Ühel mõnevõrra sompus reedel hakkas Pärnumaal Sauga noortekeskuse parklasse vurama aina rohkem autosid, millest välja roninud karvased ja sulelised jalgu sirutasid ning silmnähtavalt sihtpunkti saabumise üle rõõmsad olid. Tegemist polnud aga ei rahvaralli kiiruskatse ega ka väljasõiduga rohelisse vaid kohale oli saabunud hoopis hulk lauamängureid, veetmaks nädalavahetust sõjamängude seltsis. Taolisi sõjamängulaagreid oli varemgi toimunud, kuid sellisel korralduslikul tasemel ning mängijate hulgaga laage oli küll esmakordne.

lml2      Nagu tavaliselt ikka juhtub, siis osad mängurid jäid liiklusesse venima ning neid oodates selgus ootamatu tõsiasi: ühtegi ajaviiteks sobilikku kiiremat mängu polnud keegi kaasa võetud. Kiiruga sai siis väike mööndus tehtud ning Innovation peaaegu-sõjamänguks defineeritud ja see ka lauale pandud. See ei jäänud muidugi tähelepanuta söjaväe(laagri)politseinikul Marttil, kes igal võimalikul juhul tuletas meelde, et tegemist on sanktsioneerimata ja üleüldse plaanivälise mänguga. Endi õigustuseks võib nüüd tagantjärgi vaid öelda, et ega me seda lõpuni mänginud ka :)

lml1Ja kui see juba jutuks tuli, siis poolelijäänud mängude osakaal oli sel korral üsnagi suur – meenutades tuleb kohe meelde vähemalt kolm mängu, mis ühel või teisel põhjusel lõpetamata jäid. Kas tekkis ajapuudus või oli osalejatel mängureeglitest liiga üldine arusaam või tulid hoopis paremad plaanid – lisaks selgus ka ühel korral, et kokkulepitud mäng jäi üldse kodusest riiulist kaasa võtmata. Minu sügavad vabandused selle intsidendi pärast.

lml3Kui aga rahvas oli kõik kohale saabunud ning peakorraldaja Rain manitsussõnad pidulikult peale luges, oligi sõjamängulaager avatud ning jätkus töö sektsioonides. Ühel laual vabastati Kuubat erinevate osapoolte käest, teisel toimus intergalaktiline Space Empires, kolmandal lahendati tule ja mõõga abil Rooma omandiõigusega seonduvaid küsimusi, neljandal lahendasid Wellington ja Napoleon isiklikke küsimusi.

lml4Siia võikski nüüd kirjutada suurte tähtedega LAUPÄEV, kuna pilk kellale näitas juba grammikest üle südaöö. Et aga uni magusam tuleks, sai otsustatud veel üks kiire Successors teha. Koos reeglite meeldetuletamise ja juhendamisega see nii väga kiire enam polnudki. Samas õiglus võidutses ning kirsturalli toimis sujuva teatejooksuna, mille tulemusel mäng lõppes juba kolmanda käigu alguses. Kosmoselahingud olid ka vahepeal juba ära lõppenud, ainult Roomas ei suudetud tekkinud jõujooni kuidagi sirgeks tõmmata.

Laupäeva hommikuks olid kohale jõudnud ka viimased osalejad ning läks tõsisemaks andmiseks. Andean Abyssis andsid Kolumbia narkosõdades kõik kõigi pihta tuld, Here I Standis anti üksteisele lubadusi ja kokkuleppeid ning High Frontier andis… kõigile osalejatele terveks päevaks tegevust :)

lml5lml6Õnneks ei piirdunud laupäev aga ainult nende kolme mänguga vaid sekka sai puistatud ka peoga lühemaid – näiteks Quartermaster General või Robotite kakelung või Nexus Ops. Peaaegu sõjamänguna sai ära proovitud ka Freedom: The Underground Railroad. Kel tahtmist, sai ka saunamõnusid proovida – laager oli seega kosutav nii ihule kui ka hingele. Esimese õhtu Sword of Rome’i tulemused kuulutati aga mingil hetkel mittesiduvateks ning otsustati tõde uuesti jalule seada. See õnnestuski. Enne silmade kinnivajumist sai veel märgatud, kuidas ühel laual alustati Sekigahara reeglite lugemisega.

Pühapäeva hommik. Mitte just asjatult ei maininud ma Sekigaharat, kuna kümne paiku hommikul Neemet nähes (tema’p see reeglite taga oligi) uurisin talt, et kaua mänguga läks, mille peale kosteti et kuueni. Arvestades, et vaid neljatunnise lmlune järel suudeti sedavõrd triksis-traksis välja näha, tekkis endalgi soov (tipp)sportlaseks hakata. Õnneks läks see soov kiirelt üle.

lml7Ja oligi aeg viimased pikemad mängud letti lüüa. Vahepeal ka koristustalgud ja väike sõnavõtt korraldaja poolt koos plaksutusvoorudega. Iga mängu lõppemisega jäi osalejaid aina vähemaks, laagri lõpumänguks võibki seega pidada enimkestnud Britanniat.

Oli tore. Järgmine kord jälle.

Lugeja haarab kivi: