Uudised Eestist

Ticket to Ride Eesti eelvoor

ttrKadabra Estonia viis viimase kuu jooksul läbi populaarse rongimängu Ticket to Ride Eesti eelvoorud, kus peaauhinnaks oli võimalus pääseda täiesti tasuta sama mängu maailmameistrivõistlustele. Nelja eelvooru peale tuli kokku üle 20 võistleja, neist kaheksa paremat pääsesid poolfinaali ning kummagi poolfinaali kaks parimat omakorda finaali. Finaal kulges ülimalt pingeliselt ja esikoht otsustati vaid kolmepunktise eduga – ning Jevgeni Morozov oli see, kes lõpuks läheb MM-ile esindama Eestit ning püüdlema peaauhinda – luksuslikku reisi Idaekspressiga!

(Ühes eelvoorus käis osalemas ka VP – ning kohapealseid muljeid saate lugeda käesolevast numbrist)

 

Uus lauamängupood Lorien avatud!

Hüüumärk pealkirjas väärib igati oma kohta, kuna uusi lauamängupoode ei avata Eestis just ülearu tihti. Nüüd on see aga siiski toimunud – ning Tallinnas, Hipodroomi vastas (ametliku aadressiga Paldiski mnt 67) saavad nüüdsest kõik kaardi-, strateegia- ja muidu lauamängude huvilised oma kollektsioone täiendada. Poes on avarad ruumid ja palju lauapinda – nii et huvi korral saab ka lihtsalt midagi mängida, keelekastet saab hankida kohalikust külmikust. Täpsemat infot leiab poe kodulehelt: https://www.facebook.com/lorien.ee

Astutagu läbi!

 

Lõppes 1830 “5 riigi turniir”

Augustis jõudis lõpule ühe populaarseima 18xx-seeria mängu 1830: Railways & Robber Barons e-maili teel toimunud (ja ligikaudu kaks aastat kestnud) turniir, kus omavahel võtsid mõõtu maailma vägevaimad (või siis vähemalt aktiivseimad) riigid: USA, Suurbritannia, Kanada, Itaalia ning Soome. Siinkohal võib tekkida küsimus, et miks seda sündmust Eesti uudiste all kajastada – kuid meie põhjanaabrite võistkonnas lõi külalisvõistlejana kaasa ka VP esindaja. Kahes viie mängijaga peetud mängus tuli mõlemas leppida küll kolmanda kohaga, kuid tulevärki sai mõlemal juhul nähtud-tehtud täie raha eest. Nii olid näiteks ühe mängu lõpptulemused 1571-1187-847-548-262 – ja selle mängu lõpetas pangast raha lõppemise klausel, mitte pankrot.

Kokkuvõttes sai esikoha Itaalia, edestades napilt USA-d, järgnesid Suurbritannia, Kanada ning Soome.

 

Algamas on kaardimängu Android: Netrunner turniir

Lauamangud.ee on korraldamas kahte Android: Netrunneri turniiriseeriat, kus auhindadeks on promokaardid ja muud temaatilised meened. Eraldi turniirid on nii algajatele (kus lubatud vaid baasmängu kaardid) ning tõsisematele huvilistele; toimumisajaks on teisipäevad, asukohaks lauamängupood Lorien. Täpsem info turniirireeglite, toimumisaegade, auhindade ja muu seonduva kohta on saadaval siit: https://www.facebook.com/events/1683816658510164/

Turniir on tasuta, seega ootame rohket osavõttu!

 

Saa osa Eesti suurimast lauamängukollektsioonist

Eesti suurima lauamängukollektsiooni omanik Raiko Puust on oma mängukogust kärpimas ning selle tulemusel on ta osa oma mängudest müüki pannud. Müüdavate mängude nimekiri (koos ostureeglitega) on nähtaval tema FB lehel ning hinnad algavad nii madalalt kui vaid mõnest eurost. Kes ees, see mõne mängu võrra rikkam!

 

 

 

Lugeja haarab kivi: